Menu
Klub 08. februar kl. 20:14
Trænerdag
Fodbold
Vi savner Piger i Årgang 99/01 !
Klub
Laura's største ønske for 2016
Klub
Året der gik 2015
Klub
Julehilsen fra landsholdspiller Sofie Bredgaard
Fodbold
Ny træner 2.Herresenior
Klub
Landsholdspiller på besøg
Fodbold
Halsnæs Mesterskab 09
Klub
Jukeafslutning Veteran og Old Boys

Året der gik 2015

MLI i Aktion
Februar 2016
6.
lørdag
11.30
B 93
7 - 4
Kvinder
U17
VinterBOLD U-17 piger Øst-M • Pulje 1
Kunst, Ryparken
Melby-Liseleje IF
Kunst, Ryparken
7.
søndag
10.00
Melby-Liseleje IF
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge A (07) 5M Stævne • Pulje 4
Hundestedhallen Kunstgræs
GVI (1)
Hundestedhallen Kunstgræs
7.
søndag
10.50
Melby-Liseleje IF
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge A (07) 5M Stævne • Pulje 4
Hundestedhallen Kunstgræs
Farum BK
Hundestedhallen Kunstgræs
7.
søndag
11.30
Melby-Liseleje IF
5 - 1
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 • Pulje 2
Hundestedhallen Kunstgræs
FC Hornsherred
Hundestedhallen Kunstgræs
7.
søndag
13.00
Hjemmehold
-
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 1-2 • Pulje 3
Melby-Liseleje IF
7.
søndag
13.00
Melby-Liseleje IF
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 4
Kunst, Lundehusparken
Udehold
Kunst, Lundehusparken
7.
søndag
15.30
Melby-Liseleje IF
0 - 5
Kvinder
U14
VinterBOLD U-14 piger 1-2 • Pulje 1
Hundestedhallen Kunstgræs
Frederikssund IK
Hundestedhallen Kunstgræs
27.
lørdag
08.30
Solrød FC
Kvinder
U13
U13 Pige B Futsal Final Indoor (03) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Melby-Liseleje IF
Roskilde-hallerne HAL D1
27.
lørdag
09.00
Melby-Liseleje IF
Kvinder
U13
U13 Pige B Futsal Final Indoor (03) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Borup IF
Roskilde-hallerne HAL D1
27.
lørdag
09.30
Melby-Liseleje IF
Kvinder
U13
U13 Pige B Futsal Final Indoor (03) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D2
IS Skævinge
Roskilde-hallerne HAL D2
27.
lørdag
12.00
HSV (Hillerød Syd-Vest)
Kvinder
U14
VinterBOLD U-14 piger 1-2 • Pulje 1
FIF-Stadion
Melby-Liseleje IF
FIF-Stadion
27.
lørdag
14.00
Melby-Liseleje IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Møllegårdhallen
Jægerspris IK (1)
Møllegårdhallen
27.
lørdag
14.20
Vejby IF
Herrer
U9
U9 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Møllegårdhallen
Melby-Liseleje IF (1)
Møllegårdhallen
27.
lørdag
14.50
Melby-Liseleje IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Møllegårdhallen
Ålholm IF (1)
Møllegårdhallen
27.
lørdag
15.10
Annisse IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Møllegårdhallen
Melby-Liseleje IF (1)
Møllegårdhallen
27.
lørdag
15.50
Helsinge Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Møllegårdhallen
Melby-Liseleje IF (2)
Møllegårdhallen
27.
lørdag
16.20
Melby-Liseleje IF (2)
Herrer
U9
U9 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Møllegårdhallen
Ålholm IF (2)
Møllegårdhallen
27.
lørdag
16.50
Melby-Liseleje IF (2)
Herrer
U9
U9 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Møllegårdhallen
Jægerspris IK (2)
Møllegårdhallen
27.
lørdag
17.10
Annisse IF (2)
Herrer
U9
U9 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Møllegårdhallen
Melby-Liseleje IF (2)
Møllegårdhallen
28.
søndag
14.20
Melby-Liseleje IF
Herrer
U12
U12 drenge (04) inde/7-mandsmål B - Medaljestævne • Pulje 2
Tune Hallen
Lyngby Boldklub 1921
Tune Hallen
28.
søndag
14.40
IF "Skjold" Birkerød Fodbold
Herrer
U12
U12 drenge (04) inde/7-mandsmål B - Medaljestævne • Pulje 2
Tune Hallen
Melby-Liseleje IF
Tune Hallen
28.
søndag
15.00
Melby-Liseleje IF
Herrer
U12
U12 drenge (04) inde/7-mandsmål B - Medaljestævne • Pulje 2
Tune Hallen
Fredensborg BI (2)
Tune Hallen
28.
søndag
15.20
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
U12
U12 drenge (04) inde/7-mandsmål B - Medaljestævne • Pulje 2
Tune Hallen
Melby-Liseleje IF
Tune Hallen
28.
søndag
15.50
IS Skævinge
Herrer
U9
U9 drenge(07) 1 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3
Fløng Hallen
Melby-Liseleje IF
Fløng Hallen
28.
søndag
16.20
Melby-Liseleje IF
Herrer
U9
U9 drenge(07) 1 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3
Fløng Hallen
Himmelev-Veddelev BK
Fløng Hallen
28.
søndag
16.50
Melby-Liseleje IF
Herrer
U9
U9 drenge(07) 1 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3
Fløng Hallen
Tuse IF
Fløng Hallen
28.
søndag
17.10
Ølstykke FC
Herrer
U9
U9 drenge(07) 1 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3
Fløng Hallen
Melby-Liseleje IF
Fløng Hallen