Menu
Klub I går kl. 22:27
Hæder til MLI-Fodbold
Ungdom
Børne Ungdoms træner på Tværs
Herre Senior
Herresenior opstart 2017
Klub
Generalforsamling 2016
Klub
POKAL TIL MLI I 2016
Klub
MLI-trænerdag
Klub
Tipsturneringen (1)
Klub
Melby sluttede med storsejr
Klub
Laura van Hauen vinder Tipsturnering
MLI i Aktion
November 2016
29.
tirsdag
17.50
Melby-Liseleje IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Hundestedhallen Kunstgræs
Gilleleje FK
Hundestedhallen Kunstgræs
December 2016
4.
søndag
09.00
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 2
KIWI-Park
Melby-Liseleje IF
KIWI-Park
4.
søndag
09.20
Melby-Liseleje IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 2
KIWI-Park
Slagslunde-Ganløse IF (1)
KIWI-Park
4.
søndag
10.00
Veksø IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 2
KIWI-Park
Melby-Liseleje IF
KIWI-Park
4.
søndag
10.20
Melby-Liseleje IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 2
KIWI-Park
Jyllinge FC
KIWI-Park
4.
søndag
11.30
Roskilde Pigefodbold (2)
Kvinder
U16
U16 Piger 1-2 (01/02) VinterBOLD • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
Melby-Liseleje IF
Himmelev Idrætspark
6.
tirsdag
19.00
Melby-Liseleje IF
Herrer
Senior
Herresenior 2 7M/8M VinterBOLD • Pulje 2
Hundestedhallen Kunstgræs
Humlebæk BK
Hundestedhallen Kunstgræs
10.
lørdag
11.24
Jægerspris IK
Kvinder
U15
U15 Piger Futsal (02) • Pulje 3
Møllegårdhallen
Melby-Liseleje IF
Møllegårdhallen
10.
lørdag
11.48
Melby-Liseleje IF
Kvinder
U15
U15 Piger Futsal (02) • Pulje 3
Møllegårdhallen
Roskilde Pigefodbold
Møllegårdhallen
10.
lørdag
12.12
B. 73, Slagelse
Kvinder
U15
U15 Piger Futsal (02) • Pulje 3
Møllegårdhallen
Melby-Liseleje IF
Møllegårdhallen
10.
lørdag
12.36
Melby-Liseleje IF
Kvinder
U15
U15 Piger Futsal (02) • Pulje 3
Møllegårdhallen
Hvalsø IF
Møllegårdhallen
12.
mandag
19.00
Køge BK
Herrer
Superveteran
Super Veteran VinterBOLD • Pulje 1
Køge Stadion
Melby-Liseleje IF
Køge Stadion
17.
lørdag
09.20
Melby-Liseleje IF
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 50 • Pulje 1
Hundestedhallen Kunstgræs
Hørsholm-Usserød IK (1)
Hundestedhallen Kunstgræs
17.
lørdag
09.40
LSF
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 50 • Pulje 1
Hundestedhallen Kunstgræs
Melby-Liseleje IF
Hundestedhallen Kunstgræs
17.
lørdag
10.20
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 50 • Pulje 1
Hundestedhallen Kunstgræs
Melby-Liseleje IF
Hundestedhallen Kunstgræs
17.
lørdag
10.45
Jyllinge FC
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 50 • Pulje 2
Hundestedhallen Kunstgræs
Melby-Liseleje IF
Hundestedhallen Kunstgræs
17.
lørdag
11.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U12
U12 Drenge C (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Melby-Liseleje IF
Helsinge Stadion Kunstgræs
17.
lørdag
11.25
Melby-Liseleje IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 50 • Pulje 2
Hundestedhallen Kunstgræs
Veksø IF
Hundestedhallen Kunstgræs
17.
lørdag
11.45
Melby-Liseleje IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 50 • Pulje 2
Hundestedhallen Kunstgræs
Ølstykke FC
Hundestedhallen Kunstgræs
17.
lørdag
12.05
Slagslunde-Ganløse IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 50 • Pulje 2
Hundestedhallen Kunstgræs
Melby-Liseleje IF
Hundestedhallen Kunstgræs
17.
lørdag
12.30
Melby-Liseleje IF
Kvinder
U16
U16 Piger 1-2 (01/02) VinterBOLD • Pulje 2
Hundestedhallen Kunstgræs
Ølstykke FC
Hundestedhallen Kunstgræs
17.
lørdag
14.00
Melby-Liseleje IF
Kvinder
U13
U13 Piger 2 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Hundestedhallen Kunstgræs
Fredensborg BI
Hundestedhallen Kunstgræs
17.
lørdag
15.45
Brøndby Strand IK
Herrer
Senior
Herresenior 2 7M/8M VinterBOLD • Pulje 2
Langbjergskolen
Melby-Liseleje IF
Langbjergskolen
18.
søndag
12.12
Melby-Liseleje IF
Herrer
U11
U11 drenge B (06) Futsal 2. runde • Pulje 2
Karlslunde-hallerne
Gilleleje FK
Karlslunde-hallerne
18.
søndag
13.00
Jægerspris IK
Herrer
U11
U11 drenge B (06) Futsal 2. runde • Pulje 2
Karlslunde-hallerne
Melby-Liseleje IF
Karlslunde-hallerne
18.
søndag
13.36
Melby-Liseleje IF
Herrer
U11
U11 drenge B (06) Futsal 2. runde • Pulje 2
Karlslunde-hallerne
Slangerup & Omegn IF
Karlslunde-hallerne

Sidste Nyt fra Klubben

  • Klub
    Hæder til MLI-Fodbold
  • Klub
    fodbold – og socialt samvær
  • Klub
    Asta slået på målstregen….
  • Klub
    Baner udbedret
  • Klub
    Det handler om klubliv i Melby-Liseleje IF
  • Klub
    Asta er nomineret til ”Årets Holdkammerat 2016”
  • Klub
    Melby træner Lars Wodskou 2017-2020
  • Ungdom
    Teknisk træning
  • Ungdom
    Børne Ungdoms træner på Tværs
  • Herre Senior
    Herresenior opstart 2017
  • Klub
    Generalforsamling 2016
  • Klub
    POKAL TIL MLI I 2016
  • Klub
    MLI-trænerdag
  • Klub
    Tipsturneringen (1)
  • Klub
    Melby sluttede med storsejr
  • Klub
    Laura van Hauen vinder Tipsturnering
  • Klub
    Prognose : Laura van Hauen vinder TipsTurnering
  • Klub
    Så slap heldet op