Spændende oprykningskamp i mod Snekkersten

image
09. juni 2025 kl. 07:16

Der var lagt op til cheftræner Jesper Petersen og resten af trænerteamet skulle sætte deres hold op til en spændende oprykningskamp

i mod Snekkersten. En sejr ville med sikkerhed sikre holdet oprykning til serie 3 – inden den sidste rundt i turneringen.

 

Men Snekkersten meldte fra til kampen fredag eftermiddag, så var lidt af ”det sjove” røget…. Det er altid sjovere at rykke o, når man har spillet sig til det ifm. en kamp.

 

Nå, men fortjent er det under alle omstændigheder, når man ser på forårets sæson og over de kampe holdet har spillet.

 

Inden sæsonens sidste udekamp lørdag  kl. 13:00 imod Græsted, har holdet tabt 2 og vundet 8 af de foreløbige 10 kampe i turneringen.

 

Så nu er der noget at se frem til for spillerne, når træningen frem imod efterårets turnering startes op midt i juli.

Luk